Búcsú Grand Rapidstől

2010. június 29., címkék: Rendezvény, peterdi dániel, sütő zsanett, Grand Rapids, pálfi zsuzsa, bölcskei gusztáv, kádár zsolt, gazdasági igazságosság, grand rapids, ökológia, református világközösség (rev)

Véget ért az immár 230 egyház 80 millió tagját képviselő Református Egyházak Világközösségének alakuló nagygyűlése. Az elmúlt tíz napban folyamatosan beszámoltunk az eseményekről, amelyek az új református világszervezet létrejöttét kísérték. Az alábbi összeállításban a magyar delegáció egy-egy tagjának benyomását közöljük, és ezzel veszünk búcsút a Nagy-tavak vidékétől.

Kvóták és közösség: beszélgetés a választásokról

2010. június 25., címkék: accrai hitvallás, gazdasági igazságosság, kárpát-medence, sütő zsanett, Grand Rapids, bölcskei gusztáv, grand rapids, május 22., református világközösség (rev), ódor balázs

Európa nem delegált sem laikust, sem fiatalt a Református Egyházak Világközösségének vezetőtestületébe. A választásokkal és a Grand Rapids-i találkozóval kapcsolatban Ódor Balázs külügyi irodavezetőt, a Végrehajtó Bizottság most leköszönő tagját kérdeztük.

Választások árnyékában – A magyar református közösség ajándéka Európának

2010. június 23., címkék: választás, sütő zsanett, generális konvent elnöksége, Grand Rapids, bölcskei gusztáv, grand rapids, református világközösség (rev)

A nagygyűlés a világközösséget alkotó helyi közösségek, azaz a tagegyházak delegáltjainak lelki és istentiszteleti közössége, amely egyben értékeli az eddigi közös szolgálatot világban és irányt szab az elkövetkező hét évre. Éppen ezért fontos mozzanat a választás is. Nem mindegy, ki kerül a vezetőtestületekbe, az Elnökségbe és a Végrehajtó Bizottságba. A helyzet a korábbiakhoz képest azonban radikálisan megváltozott.

Gyermekkori álom, felnőtt felelősség

2010. június 15., címkék: Grand Rapids, sütő zsanett, református világközösség (rev), grand rapids, ifjúság

A Grand Rapidsben születő új református világszervezet végrehajtó bizottságába Európából összesen három jelölt kerülhet be – Sütő Zsanett pótjelöltként indul.